Czy pozycja ma znaczenie? Pozycjonowanie stron / SEO / SEM

Dzień dobry!

W końcu udało mi się zabrać za napisanie artykułu, Pozycja ma znaczenie, który będzie dotyczyły wielu zagadnień związanych z ustalaniem jak najwyższej pozycji Twojej strony w katalogu Google. Jeśli szukasz gotowych rozwiązań oraz praktycznych porad dotyczących pozycjonowania stron, które sam stosuję w swojej pracy,  zapraszam!

O co tutaj chodzi?

Jeśli jeszcze nie wiesz, czym jest pozycjonowanie oraz jak jego jakość i skuteczność mogą przełożyć się na Twoje korzyści – koniecznie przeczytaj dalszą część tekstu.

Załóżmy, że prowadzisz biznes. Posiadasz swoją stronę internetową lub sklep internetowy z konkretną ofertą, jednak nie zarabiasz dzięki tym narzędziom, gdyż ilość odwiedzin Twojej witryny jest znikoma. Nasuwa się tutaj podstawowy problem – oddalona pozycja Twojej strony w katalogu Google. Problem braku widoczności w internecie, jest bardzo powszechny, szczególnie wśród nowych stron, które jeszcze nie zostały odpowiednio zoptymalizowane. Nie jest to jednak przeszkoda nie do obejścia – z pomocą przychodzą nam rozmaite techniki i rozwiązania pozycjonowania stron www, których jest niemało.

Pozycja ma znaczenie, a wpływ na nią mają procesy, które można zawrzeć w dwóch podstawowych pojęciach : SEO i SEM. SEO (Search Engine Optimalization) – czyli działania mające na celu optymalizację treści na stronie oraz optymalizację struktury i kodu strony. Pojęcie SEM (Search Engine Marketing) odnosi się do uzyskiwania jak najlepszych wyników na podane frazy kluczowe w wyszukiwarce. Dzięki działaniom zarówno komercyjnym – np. kampaniom linków sponsorowanych – jak i innym zabiegom zyskujemy pozycję naturalną w wyszukiwarce.

Faktem pozostaje, że im wyższa pozycja Twojej strony w wyszukiwarce, tym większy generuje ona ruch. Przekłada się to na monetyzację tego ruchu i finalnie – korzyści dla Ciebie. Ciekawostką jest statystyka. Pokazuje przełożenie na wejścia na strony w wyszukiwarce pierwszych trzech pozycji – na 80% odwiedzających dane wyszukiwanie – stąd tak duże znaczenie tytułowego procesu w istnieniu oraz funkcjonowaniu naszej witryny.

Już wkrótce, kolejna część serii pozycja ma znaczenie.

Jak możemy pomóc?

Przygotujemy dla Ciebie i Twojej firmy bezpłatną wycenę, skontaktuj się z nami.
📞 662-561-069
📧