Tabliczka – czym jest?

Tabliczka to nieodłączny element naszego otoczenia, pełniący funkcję informacyjną, ostrzegawczą i kierunkową. Czym jest tabliczka? To nośnik informacji, zazwyczaj w formie płaskiego, sztywnego materiału, na którym umieszczone są teksty, symbole lub grafiki. Wykorzystywane są w wielu miejscach, zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i prywatnych.

Kiedy jest potrzebna?

Przede wszystkim tam, gdzie konieczne jest przekazanie ważnych informacji w sposób jasny i zrozumiały. W biurach tabliczki informacyjne pomagają w nawigacji po budynku, wskazując drogi do poszczególnych działów czy gabinetów. W miejscach publicznych, takich jak parki, tabliczki informacyjne dostarczają odwiedzającym istotnych wiadomości, np. o regulaminie korzystania z obiektu. Tabliczki ostrzegawcze są kluczowe w miejscach, gdzie istnieje ryzyko, jak np. na placach budowy czy w fabrykach, ostrzegając przed niebezpieczeństwem.

Jak wykorzystujemy tabliczki?

Tabliczki mogą być montowane na ścianach, drzwiach, ogrodzeniach czy podłogach. W biurach i urzędach pomagają w identyfikacji pomieszczeń i osób, np. „Sekretariat” czy „Hubert Łuczak”. W przestrzeni miejskiej służą jako drogowskazy, ułatwiając poruszanie się i znajdowanie właściwej drogi. Tabliczki informacyjne mogą również pełnić funkcję dekoracyjną, dodając charakteru i profesjonalizmu w różnych wnętrzach.

Tabliczka – z jakiego tworzywa najlepiej?

Tabliczki najczęściej wykonujemy z dwóch materiałów, jest to dibond lub PCV. Dobór materiału zależy od przeznaczenia, a jego ostateczny wybór jest uzależniony od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest ekspozycja na warunki atmosferyczne. W przypadku tablic zewnętrznych proponujemy bardziej trwały DIBOND, natomiast we wnętrzach budynków bardziej odpowiedna i równie trwała będzie tabliczka wykonana z PCV. Brak narażenia na długą ekspozycję na słońcu, deszcze i inne warunki atmosferyczne sprawia że tabliczka z PCV dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach. Zapoznając się z potrzebami klienta dopasowujemy materiał do realizacji, tak aby finalny produkt spełnił swoje zadanie jak najlepiej.

Tabliczka – podsumowanie.

Tabliczki to uniwersalne narzędzie, które dzięki swojej prostocie i funkcjonalności znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Są niezastąpione wszędzie tam, gdzie liczy się jasność przekazu i bezpieczeństwo.

Skontaktuj się z nami

📞 662-561-069
📧