PROJEKTY GRAFICZNE – po co to komu?

Jeśli jesteś jedną z osób, które do tej pory nie miały zbyt wiele wspólnego z projektami graficznym – to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.
Projekty graficzne są formą wyrazu wizualnego i możemy wykorzystywać je na wiele sposobów. W tym artykule skupię się na grafice reklamowej.

Kto potrzebuje grafika komputerowego?

Kto może potrzebować projektów graficznych? Jako, że ten artykuł zajmuje się głównie grafiką reklamową to odpowiedź jest prosta – PRZEDSIĘBIORCY.

W naszej pracy wykorzystujemy grafikę do przedstawienia w przejrzysty i spójny sposób działań firmy. Dzięki czemu za pomocą projektów graficznych prezentujemy działalność przedsiębiorstwa, jego usługi, produkty, misję i wizję. Tworzymy unikalną identyfikację wizualną. Wspomagamy tworzenie marki. Logotypy oparte na skojarzeniach, ulotki, które w jasny i przejrzysty sposób przedstawiają ofertę to tylko część możliwości jakie daje projektowanie graficzne.
Odpowiadając na pytanie po co to komu – przede wszystkim projekty graficzne są potrzebne przedsiębiorcom do zaistnienia w umysłach klientów. Przekazywanie informacji w formie graficznej to podstawa w dzisiejszych czasach.

Jak wykorzystywane są projekty graficzne?

Projekt graficzny może zostać wykorzystany na wiele sposobów. Obecnie najczęściej jako grafiki wirtualne i drukowane. Grafiki wirtualne prezentują naszą firmę na stronach internetowych i profilach w mediach społecznościowych. Drukowane to wizytówki i ulotki, banery, plakaty, naklejki witrynowe, szyldy oraz wszystkie typy namacalnych form wizualnych.

Jak powstają projekty graficzne?

Wyposażony w niezbędny sprzęt i umiejętności człowiek siada przy swoim biurku.
Następnie otwiera programy i …. dzieje się magia 😀, a tak na serio powstanie jakościowego projektu graficznego to praca na wielu płaszczyznach jednocześnie.

Najważniejszym aspektem w pracy grafika (oprócz kawy) jest kreatywność. Przedstawienie pomysłów, informacji, oferty, czy czegokolwiek czego wymaga dany projekt za pomocą wizualnych treści. Czas poświęcony na stworzenie idealnej grafiki jest bardzo ciężki do określenia. Podczas tworzenia projektów graficznych należy zadbać o wiele części składowych. Nie tylko wygląd ale techniczna specyfikacja projektu to klucz do sukcesu. Projekt graficzny stworzony w nieodpowiedniej jakości nie powinien być wykorzystywany, jeśli zależy nam na zachowaniu profesjonalizmu. Zła grafika nie nadaje się do druku, a wykorzystana w internecie będzie np. nieostra. Tworzenie projektów zgodnych z obowiązującymi danymi technicznymi oraz zgodnych z trendami pozwala na podniesienie wartości przekazu. Dostępne obecnie narzędzia do tworzenia projektów graficznych dają coraz więcej możliwości. Także ogranicza nas jedynie wyobraźnia. 🙂 Wstępnie przygotowane projekty przesyłamy klientom. Następnie jeśli wymagają poprawek są korygowane. Później wybieramy ostateczną wersję, które zostanie użyta przez firmę. Kolejno, w zależności od sposobu wykorzystania projekty są umieszczamy na stronach internetowych lub drukujemy.

Poznaj potencjał projektów graficznych naszego zespołu.

Projekty graficzne dają nieograniczone możliwości wyrazu wizualnego!
We współpracy z naszymi projektantami stworzysz identyfikację wizualną, która pomoże Tobie i Twojej firmie zaistnieć na rynku. Wszystkie projekty graficzne są tworzone tak, aby podkreślić unikalność Twojej marki.

Jak możemy pomóc?

Przygotujemy dla Ciebie i Twojej firmy bezpłatną wycenę, skontaktuj się z nami.
📞 662-561-069
📧

👆